Úvod       Aktuálně       Výrobky a služby       Reference       O firmě       Co vás zajímá       Kariéra       Kontakty     

Plastová okna a dveře

Vyrábíme plastová okna výhradně z pevných certifikovaných profilů třídy A se stavební hloubkou 70 mm, 82 mm a 90 mm s 5-ti až 7mi komorovým provedením rámu.

Pro maximální úspory tepla vyrábíme okna s tepelnou prostupností až Uw = 0,7 W/m2K zasklená izolačním trojsklem. Jsme schopni řešit jakékoliv individuální požadavky.

Používáme nejpokrokovější bezpečnostní kování proti vloupání. Poskytujeme kompletní služby od zaměření po montáž.

Nabízíme široký výběr barev, dřevodekorů a dekorů hliníku.

Poskytujeme záruku 5 let a pozáruční servis.

Než-li si okna objednáte, můžete je vidět!

Vyžádejte si nezávaznou kalkulaci nebo navštivte naše nejbližší oblastní obchodní zastoupení, kde Vám naši odborníci poradí a pomohou s volbou optimálního řešení.Plastová okna - produktové řady

Použitý profilový systém určuje několik zásadních vlastností finálního okna. V oblasti mechanické to je jeho pevnost a tuhost, v oblasti termiky je to jeho výsledný koeficient prostupu tepla, v oblasti estetiky je to tvar jeho hran a kontur a zároveň barevné provedení. Plastová okna Stavona jsou vyráběna ze špičkových profilových systémů se stavební hloubkou 70 mm, 82 mm, resp. 90 mm. Jsou to nejkvalitnější materiály, které jsou v současnosti na trhu k dispozici. Profilové systémy používané k výrobě jsou výhradně třídy A (definuje norma ČSN EN 12608). Nabídka produktových řad oken Stavona má komplexní charakter; z nejširšího produktového portfolia si, jak věříme, vybere každý zákazník, ať jsou jeho potřeby či požadavky jakékoliv.
Stavona Forte - NOVINKA
Inovativní a energeticky úsporná okna pro požadavky budoucnosti. Okna s profilovým systémem o stavební hloubce 82 mm.
Stavona Centro - NOVINKA
Tři těsnící roviny znamenají další posun v energetické úspornosti oken. Okna Stavona Centro navazují na prověřenou kvalitu novými konstrukčními prvky.
Stavona Dynamic - TOP
Moderní, z tradice vycházející systém s konstrukčním provedením pro dokonalou energetickou bilanci.
Stavona Trend - SLEVA
Okenní systém Stavona Trend je vystižen heslem „klasika nové generace“. Je to moderní, léty osvědčený a mnohostranný systémem profilů se zaoblenými obrysy.
Stavona Trend 3S
Pětikomorové profily s vysokou rázovou houževnatí a tuhostí zabezpečují spolu se speciálními, velkoryse dimenzovanými kovovými výztužemi extrémně vysokou tvarovou stabilitu.
Stavona Master
V designu oken znamená systém Stavona Master nástup nové éry. Nové, exkluzivní tvarování profilů s čistým vedením linií a přímočarými obrysy kontrastuje se zaobleným Stavona Trend designem.
Stavona Aplaus
Stavona Aplaus je profilový systém s tradičním, ale zároveň osobitým stylem, charakteristický svou jemnou linií, která nezevšední. Zejména pro rodinné domy a pro vyznavače oblých tvarů je určen tento nový design.
Stavona Intensiv
Pětikomorový profil speciálně určený pro komerční stavby a pro panelové domy.

Plastová okna - kování

Kování Stavona je společně s profilovým systémem a zasklením jednou ze základních součástí okna. Pohledům je sice z většiny skryté, ale jeho kvalitní provedení je důležitým předpokladem pro kvalitu celého okna. Přínos špičkového kování je patrný v těchto čtyřech bodech:

 • Bezpečí pro vás - okenní prvky zabezpečí váš dům nebo byt proti vloupání. Kování oken Stavona vám nabízí bezpečnost v různých variantách. Nejpokrokovějším způsobem zabezpečení oken je použití inteligentních bezpečnostních čepů. Jde vlastně o kovový "hříbek", který zapadne do tvarově uzpůsobeného protikusu a tím dojde k pevnému spojení rámu a křídla.
 • Design pro náročné - kování nejen splňuje potřebné parametry, ale je přínosem i pro vzhled okna. Dobrý design a hezký vzhled vyžadujete v posledních letech stále častěji. Aby okno dobře a sympaticky dotvářelo vzhled příbytku, musí také jeho kování splňovat potřebné vzhledové parametry.
 • Dlouhá životnost a snadný chod - kvalita a funkčnost zajímá každého, kdo zamýšlí zakoupit okna. Stavona již po mnoho let montuje do svých oken otvíravě-sklopnou převodovku s pojistkou proti chybné manipulaci (současné otevření a vyklopení křídla).
 • Úspory energie a těsnost oken - moderní požadavek na úsporu energie je díky možnosti cíleného větrání maximálně splněn. Inteligentní bezpečnostní čepy jsou regulovatelné v přítlaku, čímž utěsní okno a to se stane prakticky neprodyšným. Větrání a výměna vzduchu je o to více nutná, ať již pomocí mikroventilace (spárového větrání) nebo rázového či letního větrání.

Plastová okna - sklo, zasklení

Sklo je pro okno, zejména pro jeho tepelně-izolační a hlukově-izolační vlastnosti, nejdůležitější částí. Pro okna Stavona užíváme při výrobě různé druhy izolačních dvojskel. Zvolit si můžete standardní dvojsklo, které zabrání únikům tepla. Nebo při své volbě zohledníte vyšší hlukové zatížení v okolí svého bytu, domu, kanceláře či provozovny a budete navíc po oknech Stavona požadovat zabránění průniku hluku. Dalším požadavkem může být vyšší bezpečnost proti průniku nežádoucích osob (bezpečnostní skla), ochrana před přímým slunečním zářením (protisluneční skla), speciální design, jako např. dvojskla pokovená, s „mačkaným“ povrchem atd. Naši obchodníci Vám odborně poradí při výběru nejvhodnějšího zasklení.

Plastová okna - vzorník barev

Barevné provedení oken je, vedle jejich tvaru, nejnápadnějším prvkem, který hraje prim při vizuálním kontaktu. Mnoho lidí automaticky předpokládá, že okna z plastu jsou bílá. Že je tato představa mylná, dokazují značková plastová okna Stavona, která svým zákazníkům nabízejí rozmanitou škálu barev, jejich odstínů a dekorů (celkem 32). Barevná plocha je samozřejmě stálá, odolává vlivům prostředí a stárnutí. Věřili byste, že plastová okna provedená v dekoru imitace dřeva jsou vlastně na pohled nerozeznatelná od samotných dřevěných?

Barevnost vzorků je orientační. Záleží vždy na konkrétním nastavení Vašeho monitoru.

Přehled vzorků barev


weiss RAL-9016

braun 8875-05

mahagoni 2065-021

nussbaum 2178-007
 

mooreiche 2052-089

golden-oak 2178-001

eiche-rustikal 3156-003

douglasie 3069-037
 

oregon 2115-008

eiche-hell 3118-076

bergkeifer 3069-041

streifengouglasie 3152-009
 

weiss 9152-05 RAL-9010

cremeweiss 1379-05 RAL-9001

zinkgelb 1087-05 RAL-1018

brillantblau 5007-05 RAL-5007
 

stahlbalu 5150-05 RAL-5011

kobaltblau 5013-05 RAL-5013

smaragdgrün 6110-05 RAL-6001

moosgrün 6005-05 RAL-6005
 

tannengrün 6125-05 RAL-6009

blaugrün 6004-05 RAL-6004

rubinrot 3003-05 RAL-3003

weinrot 3005-05 RAL-3005
 

silbergrau 7155-05 RAL-7001

lichtgrau 7251-05 RAL-7035

anthrazitgrau 7016-05 RAL-7016

achatgrau 7038-05 RAL-7038
 

papyrusweiss 9018-05 RAL-9018

winchester 49240

siena rosso 49233

siena noce 49237
 

basaltgrau 7012-05 RAL-7012

aluminium-gebürstet 436-1001

anthrazitgrau-glatt RAL 7016

crown-platin
 

earl-platin

quarz-platin

silbergrau-glatt

cherry-amaretto
 

braunrot RAL-3011

karminrot RAL-3002
   
 

Plastová okna - atypické tvary

Při výrobě a montáži značkových plastových oken Stavona si dovedeme poradit se speciálními požadavky zákazníků na exkluzivní provedení, tvar či osazení oken. Okna kruhová, sférická, lomená, trojúhelníková, nebo s atypickým uspořádáním příček, jsou však vždy přizpůsobená architektonickému řešení objektu. Z mnoha současných specialit se postupem doby mohou stát standardy, avšak značková okna Stavona vždy budou mít snahu uspokojit i ta nejnáročnější a nejpodivnější přání zákazníků.

Plastová okna - pro inspiraci

 
 
 
     


Další fotografie pro Vaší inspiraci získáte v sekci plastové otvorové výplně >
dveře pro inspiraci
speciality pro inspiraci
reference


 • 22 let zkušeností
 • česká firma s nejdelší tradicí
 • bezpečnostní kování proti vloupání
 • špičková kvalita - profily třídy A
 • největší výběr barev a dřevodekorů
 • výhodná cena - jsme přímý výrobce
 • záruka 5 let, záruční i pozáruční servis
 • poskytujeme koordinované komplexní služby od zaměření až po montáž
 • předváděcí centra s expozicemi oken a dveří
Profily kvality třídy A
O 10% více materiálu pro lepší výkon

více…


Bezpečná okna
Bezpečnostní prvky proti vloupání

více…


Videoprezentace naší společnosti
od sepsání smlouvy po výrobu vašich oken

více...


Skutečná úspora
získejte maximální úsporu energií

více...