Úvod       Aktuálně       Výrobky a služby       Reference       O firmě       Co vás zajímá       Kariéra       Kontakty     

Bezpečnostní okenní kování je základ

Plánujete nákup nových oken? Počet komor v profilu a tepelná prostupnost není vše. Myslete také na svojí ochranu!

Okna Stavona jsou opatřena unikátním systémem i.S. bezpečnostního kování (dodavatel: MACO), sestávajícího z bezpečnostního čepu, uzávěru a bezpečnostní kliky, které snižují riziko vloupání.

Bezpečnostní čepy a uzávěry

Sestava ochranných prvků okna:

1. Bezpečnostní čepy a uzávěry

 • otočný válečkový čep ve tvaru T na okenním křídle
 • uzávěr s drážkou na rámu okna
 • vyrobeny z velmi odolného materiálu
 • po otočení kliky se hlavička čepu zasune do uzávěru a bezpečně uzavře okno


Bezpečnostní klika

2. Bezpečnostní klika

 • klika s blokovacím tlačítkem nebo zámkem
 • vnitřní mechanismus kliky blokován proti manipulaci zvenku
 • okna bez bezpečnostní kliky nejsou dostatečně chráněna
 • navíc dětská pojistka proti otevření okna malými dětmi
Okna Stavona nabízí čtyři úrovně bezpečnosti

1) jeden bezpečnostní bod = základní bezpečnost (Q)

Jako první úroveň vám nabízíme okna Stavona v provedení "základní bezpečnost"( označeno: Q). Tato okna jsou opatřena kováním s jedním bezpečnostním čepem.

bezpecne-okno bezpecne-okno

Kování s jedním bezpečnostním bodem dodáváme ve standardní výbavě oken Stavona (je zahrnuto v ceně). Provedení "základní bezpečnost" neobsahuje kliku s cylindrickou vložkou nebo s blokovacím tlačítkem, ani bezpečnostní sklo.

2) dva bezpečnostní body = rozšířená základní bezpečnost (U)

Pořídíte-li okna Stavona v provedení "rozšířená základní bezpečnost" (označeno: U), budou obsahovat bezpečnostní čepy ve 2 nejzranitelnějších místech okna a případně okenní kliku s cylindrickou vložkou nebo s blokovacím tlačítkem.

bezpecne-okno bezpecne-okno

Tato sestava spolehlivě ochrání vaše okna před vypáčením méně zkušenými a příležitostnými pachateli, kteří mají k dispozici pouze jednoduché nářadí. Na konstrukci okna a na sklo nejsou kladeny žádné nároky. Cenově jde o velmi dostupnou varianta, která zvýší náklady na okno v řádech stokorun.

3) osm bezpečnostních bodů = vysoká bezpečnost

Pořídíte-li okna Stavona v provedení "vysoká bezpečnost", budou obsahovat kování s inteligentní bezpečnostními čepy v osmi místech okna a kliku s cylindrickou vložkou nebo s blokovacím tlačítek.

bezpecne-okno bezpecne-okno

V tomto případě jde o finančně náročnější sestavu, chránící proti pokusům o vloupání s pomocí středně těžkých pákových nástrojů. Účinně zabezpečí jak proti vypáčení okenního křídla, tak proti rozbití skla násilnými pachateli. Bezpečnostní úroveň "vysoká bezpečnost" splňuje požadavky ochrany proti vysazení (AhS) německého certifikačního úřadu RAL.

4) bezpečnostní okno = speciální balíček pro absolutní bezpečnost

Bezpečnostní okna Stavona vyrobená podle evropské normy EN-V 1627-30 (platné také v ČR) nabízejí nejvyšší stupeň bezpečnosti (označeno: WK2). Zajistí zvýšenou bezpečnost okna jak proti příležitostným tak zkušeným zlodějům se speciálním nářadím.

bezpecne-okno bezpecne-okno

Popis v bublinách: bezpečnostní sklo dle EN 356 P4A , sklo vlepené do křídla, bezpečnostní klika Tresor se zámkem nebo blokovacím tlačítkem s odolností 100 Nm

Okna s takovou výbavou jsou vhodná do vysoce rizikových oblastí (přízemí panelových domů, oblasti s vysokou kriminalitou), banky, obchody, kanceláře, pošty apod. Zkoušky podle těchto norem jsou jednotlivé systémové zkoušky hotového okna a musí být vyžadované od výrobců oken a vykonané příslušným institutem. Okno je posuzováno jako celek, nejen kování a sklo, ale celkové provedení okna včetně montáže do zdi. Norma EN-V 1627-30 rozlišuje 6 tříd odolnosti (WK), přičemž okna se vyrábí zejména ve stupni WK2 a WK3.

 • 22 let zkušeností
 • česká firma s nejdelší tradicí
 • bezpečnostní kování proti vloupání
 • špičková kvalita - profily třídy A
 • největší výběr barev a dřevodekorů
 • výhodná cena - jsme přímý výrobce
 • záruka 5 let, záruční i pozáruční servis
 • poskytujeme koordinované komplexní služby od zaměření až po montáž
 • předváděcí centra s expozicemi oken a dveří
Profily kvality třídy A
O 10% více materiálu pro lepší výkon

více…


Bezpečná okna
Bezpečnostní prvky proti vloupání

více…


Videoprezentace naší společnosti
od sepsání smlouvy po výrobu vašich oken

více...


Skutečná úspora
získejte maximální úsporu energií

více...