Úvod       Aktuálně       Výrobky a služby       Reference       O firmě       Co vás zajímá       Kariéra       Kontakty     

Údržba a vlastnosti Vašich parapetů

Parapety jsou ve všech případech koncipovány tak, aby péče o ně byla jednoduchá a snadná a vyhověly tím veškerým požadavkům na rychlou údržbu.
Použitý materiál u všech typů parapetů (plastové, dřevotřískové, umělý kámen,) má hladký povrch bez pórů. Povrch parapetů se nemění ani strukturou ani barevností (jsou odolné proti UV záření). Jejich údržba spočívá v občasném omytí ulpěného prachu běžným saponátem.
V případě, že používáte parapety pro umístění květin, dbejte na to, abyste vodu, která případně ukápne při zalévání otřeli. Povrchy parapetů jsou sice vodě odolné, ale předejte tím vzniku minerálních skvrn ze zaschlé vody.Obecné zásady, kterých byste se měli držet:
 • nepoužívejte při čištění ostré předměty ani drátěnky, hrozí nebezpečí nevratného poškození (poškrábání, rýhy)
 • nepoužívejte při čištění abraziva (písky) ani chemikálie (organická rozpouštědla, kyseliny, ethyleny …)
 • nevystavujte parapety vysokým teplotám (otevřený plamen, svařování, pájení apod.)

Plastové parapety (plné i komůrkové) se vyznačují značnou odolností proti mechanickému poškození, zejména nárazu; mají barevnou stálost a jsou naprosto rezistentní vůči působení vody a vlhka, což má svoji výhodu při montážích. Montáže jsou jednoduché a rychlé, spáry je vhodné , zejména z estetického hlediska, uzavřít trvale elastickou těsnící hmotou. Komůrkové parapety jsou opatřeny bočními krytkami.

Co je dobré vědět k montáži dřevotřískových parapetů:

U těchto parapetů by mohla vlhkost, mokro nebo vzlínání vody z čerstvého zdiva zasáhnout dřevotřískovou desku na nechráněných hranách. Proto je nutné před zabudováním chránit veškeré řezné hrany trvale před vlhkostí a mokrem. Znamená to uzavřít povrch hran nasunutím speciální plastové boční či dilatační krytky, popř. použitím použitím hranovaní pásky s nánosem neoprénového lepidla. V případě úpravy hloubky parapetu dojde k odstranění zadní hrany parapetu a pak je zcela nezbytné zadní hranu parapetu uzavřít třeba neoprénovým lepidlem.Veškeré spáry musí být poté uzavřeny trvale elastickou těsnící hmotou. Při montážích větších délek parapetů je nutno počítat s vytvořením dilatačních spár.

Parapety z umělého kamene jsou exkluzivním produktem určeným pro nadstandardní a luxusní prostory. Provedení plně odpovídá přírodním předlohám a jejich leštěná plocha zřejmě bude výrazným estetickým prvkem interiéru.

 • 22 let zkušeností
 • česká firma s nejdelší tradicí
 • bezpečnostní kování proti vloupání
 • špičková kvalita - profily třídy A
 • největší výběr barev a dřevodekorů
 • výhodná cena - jsme přímý výrobce
 • záruka 5 let, záruční i pozáruční servis
 • poskytujeme koordinované komplexní služby od zaměření až po montáž
 • předváděcí centra s expozicemi oken a dveří
Profily kvality třídy A
O 10% více materiálu pro lepší výkon

více…


Bezpečná okna
Bezpečnostní prvky proti vloupání

více…


Videoprezentace naší společnosti
od sepsání smlouvy po výrobu vašich oken

více...


Skutečná úspora
získejte maximální úsporu energií

více...