Úvod       Aktuálně       Výrobky a služby       Reference       O firmě       Co vás zajímá       Kariéra       Kontakty     

Hliníková okna a dveře - jednou a navždy

Lidé, ať již z nutnosti nebo bezděčně, stráví u oken poměrně značnou část svého času. Pohledy z okna bývají žádoucí nadhodnotou bydlení i odpočinku. Okna v bytě či domě znamenají v dnešním, moderním pojetí designový prvek ve zdi. Avšak společně se dveřmi jsou ošemetnou a také zranitelnou částí stavby. Leckomu mohou přinést i starosti. A chceme-li si pořídit nová okna a dveře, není výjimkou snaha šetřit na tom, co je pro nás nejdůležitější.

Běžně je prezentováno, že hliníková okna jsou z hlediska materiálového řešení (plast - dřevo - hliník) ta nejlepší. Ale ta cena… Je to dnes ještě pravda?

Fakta: pořizovací ceny nemovitostí, stavebních prací, rekonstrukcí, materiálů i údržby šly za poslední léta směrem nahoru. Přesto však použití hliníku stále řada zákazníků vnímá tak, že jsou tato okna nadbytečným luxusem pro běžné nemovitosti. Je však i dnes správné přesvědčení, že použití hliníkových výplní je rozmařilost? Při porovnání užitných vlastností, charakteristik hliníkových oken a dveří s pořizovacími cenami nikoli.

Hliníková okna Stavona Technic

Okna Stavona Technic užívají tepelně vylepšený systém pro okna a dveře, který představuje optimální kombinaci bezpečnosti a tepelného komfortu. "Přerušení tepelného mostu" zajišťuje polyamidový pásek vyztužený skelnými vlákny což zaručuje vysoké hodnoty izolace.

Co získáte pořízením hliníkových konstrukcí Stavona Technic:

 1. Okna Stavona Technic mají nízkou hmotnost, vysokou pevnost a tvarovou stálost.
  U hliníkových oken lze počítat s lehčími základovými konstrukcemi a s dispozicí nosných prvků s nižšími stavebními a materiálovými náklady.
 2. Zdravotní nezávadnost
  Nejsou známy žádné předpisy, které by omezily použití hliníku ve stavebnictví,hliníkové slitiny je možné používat i v potravinářském průmyslu.
 3. Ekologické aspekty
  Recyklace hliníkové slitiny z odřezků z výroby hliníkových konstrukcí je téměř stoprocentní.Vysloužilé hliníkové profily oken a dveří jsou vzhledem ke své vysoké hodnotě téměř ve 100% ke sběru. Moderní technologií mechanického recyklačního zpracování vzniká jakostní hliníkový granulát použitelný k výrobě ingotů a tažení nových profilů.

Obecné výhody hliníkových oken:

 1. Pevnost hliníku je předpokladem pro realizace větších okenních prvků - kromě estetických výhod vám zajistí dostatečné množství světla do interiéru
 2. Tvarová stálost hliníku si poradí s požadavkem na tepelnou a zvukovou propustnost oken.
 3. Hliník je přirozeně odolný proti násilnému páčení křídla proti rámu. Hliníkové okno je nehořlavý materiál.
 4. Hliník je pro zpracování tvárný a pevný. Různá tvarová provedení splní různé estetické předpoklady. Okna, jsou-li dobře a vkusně udělána, jsou nejpřitažlivějším prvkem každé nemovitosti.
 5. Povrchová úprava hliníkových profilů zahrnující široké spektrum barev ve škále RAL či úpravu eloxováním.Vyžádejte si nezávaznou kalkulaci nebo navštivte naše nejbližší oblastní obchodní zastoupení,
kde Vám naši odborníci poradí a pomohou s volbou optimálního řešení. • 22 let zkušeností
 • česká firma s nejdelší tradicí
 • bezpečnostní kování proti vloupání
 • špičková kvalita - profily třídy A
 • největší výběr barev a dřevodekorů
 • výhodná cena - jsme přímý výrobce
 • záruka 5 let, záruční i pozáruční servis
 • poskytujeme koordinované komplexní služby od zaměření až po montáž
 • předváděcí centra s expozicemi oken a dveří
Profily kvality třídy A
O 10% více materiálu pro lepší výkon

více…


Bezpečná okna
Bezpečnostní prvky proti vloupání

více…


Videoprezentace naší společnosti
od sepsání smlouvy po výrobu vašich oken

více...


Skutečná úspora
získejte maximální úsporu energií

více...