Úvod       Aktuálně       Výrobky a služby       Reference       O firmě       Co vás zajímá       Kariéra       Kontakty     

Technologie

Používáme takřka výhradně nové stroje italské firmy SCM. Základem výrobního procesu je obráběcí centrum WINDOR 20.
Tento počítačem řízený stroj je schopen vyrobit až 30 ks oken za směnu při současném zlepšení všech technických parametrů výrobků. Nástroje firmy LEUT, osazené v obráběcím centru umožňují výrobu oken s okapnicí DONAU.

Dřevěná eurookna

Dřevěné eurookno je konstrukčně navrženo tak, aby rám i okenní křídlo měly stejný výchozí rozměr hranolu: výšku 80 mm a tloušťku 68 mm.

Výchozím materiálem pro výrobu eurooken je lepený třívrstvý hranol z dřevin: smrk, borovice, modřín, dub a meranti. Red Meranti je tropické dřevo používané pro jeho příznivé fyzikální vlastnosti, ale hlavně pro vzhled, připomínající dub. Nevýhodou meranti je různost barevných odstínů jednotlivých lamel, jež v podstatě vylučuje použití světlých odstínů lazur. Cenové navýšení prvků z meranti v porovnáním se smrkem fixním je dle členitosti oken 7-10%. V případě použití dubu je toto navýšení cca 60 % oproti smrku fixnímu. Smrkový hranol (ne dub a meranti) může být v provedení s krycími venkovními lamelami nenapojovanými nebo napojovanými na tzv.miniozub. Napojovaný hranol se dále dělí podle minimální délky segmentu na kategorie B2: 200 mm +, B1: 300 mm + a na Bv: 500 mm +. Pro ilustraci: cenový rozdíl mezi SMRK Fix a SMRK B2 činí cca 10 %. Ve všech těchto variantách je zabezpečena pevnost hranolu, avšak z estetických důvodů se napojovaný hranol používá hlavně pod krycí nátěry nebo tmavší lazury. Standardní provedení našich oken je z hranolu nenapojovaného – SMRK Fix. Venkovní lamely (prkna) musí být z radiálního nebo poloradiálního řeziva aby bylo zajištěno dokonalé vybroušení plochy okna, odolnost dřeva vůči škodlivým vlivům a v neposlední řadě i estetický dojem z výrobku. Tyto požadavky nemusí splňovat prostřední lamela, ta je navíc i podélně napojovaná na miniozub. Na hotovém výrobku se napojení nijak vizuálně neprojeví.Toto řešení je jakousi pomocí výrobcům hranolů, jež jim umožní zpracovat i kratší kusy materiálu a zvýšit tak výtěžnost. Hranol je certifikován Státní zkušebnou a je na něj výrobcem vydáno prohlášení o shodě ostatně stejně jako na všechny ostatní komponenty výrobku. Vlhkost jednotlivých lamel je normou stanovena na 12 % +- 1 %.

Celoobvodové kování MACO zajišťuje eurooknům vysoký uživatelský komfort při zachování jednoduchosti a spolehlivosti ovládání. Je možno dodat kování s řadou bezpečnostních prvků, standardně jsou naše eurookna opatřena mikroventilací a bezpečnostními klikami Hoppe SECUSTIC.

Okna jsou osazována izolačními dvojskly standardně o tloušťce 24 mm. Ug = 1,1 s meziskelním teplým rámečkem .

Skryté připevňování zasklívací lišta do drážky pod silikon zvyšuje komfort celého okna.

Okapnice systému DONAU jsou dalším příspěvkem k lepší funkci okna a vylepšení jeho vzhledu. Tento systém řeší problémy starších konstrukcí eurooken s přimrzáním těsnění v dolní části okna pomocí dřevěné nalehávky těsnění. Nový vzhled a možnost dodávky venkovních parapetů ze stejného materiálu povyšují tuto původně pouze technologickou součást okna na prvek, přispívající k celkovému estetickému dojmu z celé stavby. Samozřejmostí je montáž okapnice křídlové už ve standardním provedení eurookenoken.

Povrchovou úpravu prvků provádíme vodou ředitelnými barvami německého výrobce SIKKENS.Systém nanášení barev je třístupňový, přičemž:
 • první impregnační vrstva se nanáší máčením před konečným vybroušením. Tato impregnace zajišťuje zvednutí vláken dřeva, která jsou pak po zaschnutí lépe brousitelná ale hlavně se její pomocí nasytí vrchní asi 2 mm vrstva dřeva tak, aby přijímala barevné pigmenty v základním laku rovnoměrně a nedocházelo k barevným odlišnostem jednotlivých částí okna. Po cca 6 hodinách zasychání (v praxi přes noc) se provede konečné lehké přebroušení brusnou houbou 180 – 240, prvek se očistí stlačeným vzduchem a je připraven pro aplikaci základního nátěru.
 • základní nátěr se aplikuje máčením v máčecí vaně a nazákladované prvky schnou zavěšeny na stříkací dráze opět přes noc. Základní vrstva z cca 60 % okna zbarvuje, obsahuje ochranné látky proti houbám, vlhkosti a plísním. Je nezbytné aby se nátěrová hmota aplikovala do všech profilů a kanálků okna a zajišťovala tak výše uvedené funkce. Po lehkém posledním přebroušení jsou prvky připraveny k aplikaci vrchní silnovrstvé lazury.
 • vrchní silnovrstvá lazura se nanáší ve dvou nástřicích cca po 3 hodinách. Nátěry jsou aplikovány vysokotlakým stříkacím zařízením. Vysokotlaké zařízení (neplést s tlakovou impregnací) je čerpadlo, které dokáže poměrně viskózní lazuru rozptýlit na malé částice a zároveň kolem paprsku lazury vytvořit ochranný vzduchový kužel. Ten je důležitý jak pro správné nasměrování kuželu částic lazury, tak pro minimalizaci ztrát rozprachem mimo prvky. Ve stříkárně musí být zajištěno intenzivní odsávání pomocí odsávací stěny tak aby ve vzduchu rozptýlené zasychající částečky lazury nemohly dosedat na nastříkaný povrch. A taky mimo jiné by bez odsávání lakýrnice měly omezenou životnost. Důležitá je vzdušná vlhkost a teplota ve stříkárně. Teplota cca 20°C a vlhkost cca 55 % jsou podmínkou pro dokonalé rozlití barvy a vytvoření hladkého jednolitého povrchu. Při nízké vlhkosti dojde k zaschnutí lazury dříve než se může slít a vzniká tzv. pomeranč, kdy povrch není jednolitý. Vrchní lazura se nanáší za vlhka v tloušťce 2 x 150 mikronů, po zaschnutí se síla nátěru pohybuje cca 175 mikronů.


Vyžádejte si nezávaznou kalkulaci nebo navštivte naše nejbližší oblastní obchodní zastoupení,
kde Vám naši odborníci poradí a pomohou s volbou optimálního řešení. • 22 let zkušeností
 • česká firma s nejdelší tradicí
 • bezpečnostní kování proti vloupání
 • špičková kvalita - profily třídy A
 • největší výběr barev a dřevodekorů
 • výhodná cena - jsme přímý výrobce
 • záruka 5 let, záruční i pozáruční servis
 • poskytujeme koordinované komplexní služby od zaměření až po montáž
 • předváděcí centra s expozicemi oken a dveří
Profily kvality třídy A
O 10% více materiálu pro lepší výkon

více…


Bezpečná okna
Bezpečnostní prvky proti vloupání

více…


Videoprezentace naší společnosti
od sepsání smlouvy po výrobu vašich oken

více...


Skutečná úspora
získejte maximální úsporu energií

více...